Większość z nas chce wyglądać atrakcyjnie. Chcemy być ładni, podobać się sobie, ale również innym. Czując się dobrze we własnej skórze mamy wyższą samoocenę, czujemy się pewniejsi, chętniej nawiązujemy relacje i jesteśmy bardziej otwarci na nowe wyzwania – same plusy! Właściwa dieta może być naszym sprzymierzeńcem, nie tylko w utrzymywaniu wagi na właściwym poziomie, ale również w wyglądzie naszego największego organu, którym jest skóra.
Aby skóra miała szansę być zdrowa i dobrze wyglądać przede wszystkim trzeba zadbać o budulec. W naszej codziennej diecie muszą znaleźć się produkty, które dostarczą jej surowca, z którego będzie w stanie się odbudowywać.
O tym, jak się do tego zabrać rozmawiam dzisiaj z Agatą Ziemicką-Łaska, specjalistką od edukacji żywieniowej, dietetyczką i psycholożką. Agata jest autorką książek o zdrowym gotowaniu, prowadzi programy „Rewolucja na talerzu” i „Szczypta smaku” w TVN Style. Zapraszam do wysłuchania!
Z tego odcinka podcastu dowiesz się:
- Jak emocje wpływają na naszą dietę.
- Dlaczego wraz z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna.
- Co i dlaczego jeść, aby dbać o kondycję skóry.
- Skąd pozyskiwać zdrowe białka i kwasy tłuszczowe.
- Dlaczego antyoksydanty są tak ważne i skąd je pozyskiwać.
- Jakie są dwa dodatkowe składniki, których nie może zabraknąć w diecie.
- Skąd w organizmie bierze się kolagen.
- Jakie problemy skórne najczęściej miewamy.
Podcast: Play in new window | Download (Duration: 48:57 — 44.8MB)
Śledź nas: Apple Podcasts | RSS | More
Transkrypt – co jeść aby mieć zdrową cerę?
Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu
Jak możesz słuchać podcastu?
- na blogu – wszystkie podcasty z naszego bloga,
- na dowolnym odtwarzaczu mp3, pliki możesz pobrać z bloga i przegrać je na swój odtwarzacz,
- filmiki instruktażowe – jak najwygodniej słuchać na swoim telefonie – to banalnie proste! 🙂
Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!
Oceń mój podcast – co jeść aby mieć zdrową cerę?
Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.
-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes
Notatki do tego odcinka podcastu:
- Kontakt do Agaty Ziemickiej-Łaska
- Spisana treść tego podcastu, kliknij tutaj.
UWAGA: Bezpłatny eBook!
„6 kroków do zdrowego odżywiania”
Bezpłatny eBook, a w nim:
”Tłuszcze trans są jak kalosze w brzuchu”- dobre, dobre ,dobre:):):). Super porównanie.
A jak tak kakao się wzbraniałam. Dobrze wiedzieć ,że to nie o nie chodzi. Warzywa na blacie… dziękuję za pomysł.
A bez wody skóra więdnie … po prostu rewelacyjny wywiad. Dzięki wielkie.
Nie polecam tylko oleju rzepakowego. Rzepak ma zmienioną budowę od kilkudziesięciu lat po to aby był dla ludzi zjadliwy. A zmiana nie jest naturalna. taka tylko mała sugestia.
Szukając inforamacji o oleju lnianym natknęłam się na stronę mówiącą o jego wadach i twierdzącą, że zawiera on szkodliwe, a wręcz trujące “substancje zwane antyatraktantami, takie jak: amigdalina, limaryna, grupa cyjankowa (flawonoidy cyjanogenne)”.
Ponieważ była to strona sponsorowana, reklamująca esencje oleju lnianego pozbawione tych czynników, zastanawiam się nad tym czy jest to tylko chwyt marketingowy czy rzeczywiście jest w tym ziarnko prawdy?
Na pewno cień prawdy w tym jest. Nie znam wszystkich wymienionych przez Ciebie substancji, spotkałem się jednak z informacjami, że dodanie wody do świeżo zmielonego siemienia lnianego może spowodować wytworzenie trującego cyjanowodoru. Jest jednak sposób, aby temu przeciwdziałać. Wystarczy takie siemię zalać gorącą wodą, która niszczy białka aktywujące proces powstawiania cyjanowodoru. Można również zmielone siemię dodawać do świeżo wyciskanych soków warzywno-owocowych, kwasy w nich zawarte również niszczą wspominane białka.