WNZO 016: Jak poprawić umiejętność przemawiania?

Myślisz sobie – nic prostszego, wiem co mam powiedzieć, przecież wcześniej wszystko sobie w głowie poukładałem. Wystarczy, że wstanę wyjdę przed publiczność i powiem. Wstajesz, wychodzisz, widzisz kilkanaście, kilkadziesiąt par oczu wpatrzonych w Ciebie i nagle już nie jest to takie proste…

Dla mnie w nauce wystąpień publicznych przełomem było uświadomienie sobie, że nawet najbardziej doświadczeni mówcy odczuwają przed mową tremę i lekkie zdenerwowanie. Hura! Nie jestem więc jakimś odmieńcem! Wyzwaniem jest przekuć te uczucia na atuty, które sprawią, że mowa będzie zrozumiała dla odbiorcy, ciekawa i inspirująca.

O tym jak tego dokonać rozmawiam z Arkadiuszem Lewandowskim, prezesem Toastmasters w Orange, korporacyjnego klubu, w którym członkowie uczą się wystąpień publicznych. 

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  1. Co to jest klub ToastMasters i skąd wzięła się jego nazwa?
  2. Na czym polega nauka wystąpień publicznych w ToastMasters?
  3. Co ludziom sprawia największą trudność w wystąpieniach publicznych?
  4. Jak samodzielnie przygotować się do wystąpienia publicznego?
  5. Jak umiejętność wystąpień publicznych może pomóc w życiu zawodowym i osobistym?
  6. Co nauka wystąpień publicznych ma wspólnego z nauką języków obcych?

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak przemawiać publicznie

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

Toastmasteres w Orange – strona klubu na FB