WNZO 028: Jak rozpocząć praktykowanie medytacji?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi bywa w ciągłym niedoczasie, biega z domu do pracy, z pracy na zajęcia dodatkowe – swoje lub swoich dzieci. Mamy coraz więcej spraw na głowie. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, jak zdecydować, co jest dla mnie ważne, co zbliża mnie do realizacji celów mojego życia, a co jest tylko nieistotnym szumem tła?

Szumem, który należy odfiltrować, aby mieć czas i energię, aby skupić się na tym, co w życiu ważne. O praktykach medytacji wspomina się w prawie każdym poradniku traktującym tematy rozwoju osobistego, zawodowego, szukania harmonii w życiu. W dzisiejszym odcinku podcastu zapraszam do wysłuchania rozmowy z Maciejem Wielobóbem, praktykującym wieloletnim nauczycielem medytacji.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Co to jest medytacja i na czym polega.
  • Jakie realne korzyści można osiągnąć praktykując medytację.
  • Czy medytacji można się uczyć samodzielnie w domu.
  • Na czym polega relacja uczeń – mistrz i kiedy jest wskazana.
  • Jak samodzielnie rozpocząć proste ćwiczenia medytacji w domu.

Transkrypt podcastu – praktykowanie medytacji

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu.

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – praktykowanie medytacji

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast „Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA:  Jeżeli zdecydujesz się na zakup książki korzystając z linka z notatek ja otrzymam prowizję od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂