Kasza jaglana z truskawakmi. Niedawno znienacka odwiedził mnie kolega z pracy ze swoją sympatyczną przyszłą żoną. Odwiedzili nas pierwszy raz i była to dla mnie naprawdę duża i miła niespodzianka. Przy okazji rozmowy o zdrowym odżywianiu Adam powiedział, że nie lubi kaszy jaglanej, bo jest mdła. To mi dało pomysł, że niektórzy faktycznie mogą jej nie lubić. Ale czy nie zmienią zdania, jeśli spróbują jej w takiej wersji?
Z pięknymi, soczystymi, smacznymi, zdrowymi truskawkami?
Co roku czekamy na truskawki aby się nimi poobjadać. Zimą mamy je w dżemach i kompotach, ale nie ma to jak świeże truskawki. Takie z Polski 🙂 Zjadane na surowo. Można jeść ich bardzo dużo, ponieważ mają mało kalorii. Dzięki swoim składnikom poprawiają trawienie, wzmacniają organizm.
Zawarty w nich między innymi krzem i witamina C wspomagają odbudowę naczyń krwionośnych. Zawierają beta-karoten, witaminy z grupy B, błonnik, żelazo, magnez, wapń i potas. Pomagają nam zachować młodość i zdrowie, dlatego jemy ich bardzo dużo i na wszelkie sposoby.
Składniki na kaszę jaglaną z truskawkami:
- 0,5 szklanki kaszy jaglanej
- 1,5 – 2 szklanki wody
- łyżeczka masła lub tłuszczu kokosowego,
- kilka truskawek
Kasza jaglana z truskawkami – przygotowanie
Kaszę jaglaną przed gotowaniem płuczemy ciepłą wodą i gotujemy z dodatkiem tłuszczu lub masła około 15 minut na małym ogniu. W zależności od tego, jakiej konsystencji oczekujemy, na pół szklanki kaszy możemy dać 1 lub 2 szklanki wody. Jakiś czas temu opublikowałam propozycję podania kaszy z jabłkiem, która ugotowana była na sypko. Ta kasza zaś ugotowana została aż w 2 szklankach wody.
Po ugotowaniu dodajemy truskawki, ewentualnie inne ulubione owoce i gotowe. Bardzo lubimy ją w takiej wersji. Można również dodać na przykład mleko sojowe, aby była jeszcze bardziej wilgotna. Smacznego!
Porcja dla 2 osób.
Kasza jaglana nie zawiera fityny, dzięki temu nie zakwasza organizmu. Dodatkowo ma właściwości zasadotwórcze, co oznacza, że wspomaga trawienie i wyrównuje nadmiar kwasu. Wzmacnia układ odpornościowy i ze względu na zawartość krzemu regeneruje błony śluzowe, dobrze wpływa na stan kości, wygląd włosów oraz paznokci. W kuracjach leczniczych stosuje się ją w chorobach trzustki, śledziony i przy anemii. Kasza jaglana wzmacnia organy kobiece i poprawia funkcjonowanie żeńskich gruczołów płciowych. Znajdziesz w niej białko, witaminy B1, B2, B6, kwas foliowy, fosfor, potas, żelazo, magnez, cynk, miedź, krzem. Nie zawiera glutenu.
Jaglany Detoks – bezpłatny eBook!
1. Właściwe nawyki – fundamenty zdrowia
2. Okresowe posty – pomagają czy szkodzą?
3. Jaglany Detoks – autostrada do zdrowia
4. 6 kluczowych zasad Jaglanego Detoksu
5. Czy Jaglany Detoks jest dla Ciebie?
6. Co mówią osiągnęły osoby, które przeszły detoks?
Uwielbiam kaszę jaglaną. Pyszna propozycja na śniadanie lub deser 🙂