WNZO 048: Vegerunners, czyli biegający weganie

Aktywność fizyczna, ruch to jeden z filarów zdrowego stylu życia. W niedawno opublikowanej, nowej piramidzie odżywiania właśnie aktywność fizyczna jest u samej podstawy, jeszcze zanim dojdziemy to pożywienia. Patrząc na mieszkańców oaz długowieczności, enklaw w których ludzie w zdrowiu dożywają sędziwego wieku wyraźnie widać, że codzienna umiarkowana aktywność fizyczna jest niemalże wpisana w ich styl życia.

Jednak, aby mieć siłę się ruszać, trzeba oczywiście wznieść się na wyższe poziomy wspominanej piramidy i dostarczyć organizmowi pożywienia. Interesując się zdrowym odżywianiem staram się poznać różne diety, bo w każdej z nich znajduję coś wartościowego, coś co mogę przenieść na swój grunt, mogę wprowadzić do swojego życia.

W dzisiejszym podcaście będziemy poruszać zarówno kwestie aktywności fizycznej jak i zdrowego odżywiania, w przypadku mojego gościa, odżywiania na diecie roślinnej.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Tomkiem Pająkiem, współzałożycielem organizacji Vegerunners.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Co to jest VegeRunners i dlaczego powstało
  • Na jakie dystanse biegają osoby zrzeszone w VegeRunners
  • Jak to jest gdy się biegnie przez 100 lub więcej kilometrów
  • W jaki sposób zostaje się weganinem
  • Jak na weganizm reaguje rodzina i otoczenie
  • Jak powinna wyglądać dieta biegającego weganina
  • Mini poradnik – jak zacząć biegać
  • Czym są i co nam dają otwarte treningi

Vegerunners – transkrypt

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Równowaga w życiu

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Notatki do tego odcinka podcastu:

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsletter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂