WNZO 009: Storytelling – jak porywać za sobą tłumy?

Jedną z zalet pracy w korporacji jest dostęp do szkoleń i innych materiałów wspierających rozwój. Mając w perspektywie ważne spotkanie z zespołem poszedłem na szkolenie dotyczące wystąpień publicznych –  już na samym początku tego szkolenia zostałem „przetasowany”.

Prowadzący był niesamowity, zaczął ciekawą historią, której puenta płynnie i dosadnie przeprowadziła nas do treści prezentacji. Zarówno ja, jak i pozostali uczestnicy słuchaliśmy z uwagą, przerywając od czasu do czasu salwami gromkiego śmiechu.

Pod koniec szkolenia był konkurs, w którym można było wygrać książkę autorstwa Marka Stączka – prowadzącego prezentację. Trzeba było powiedzieć jakie były dwa pierwsze zdania Marka na tej prezentacji. Zgadnij kto wygrał?

Wygrałem książkę, ale to tylko początek. Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu wygrałem możliwość osobistego poznania Marka i zaproponowania mu nagrania podcastu, którego za chwilę będziesz mógł wysłuchać.

Jak to możliwe, że Markowi udało się utrzymać uwagę przez blisko dwie godziny? Jak to możliwe, że z tej prezentacji zapamiętałem prawie każde słowo?

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:storytelling_ksiazka

  • Co to jest storytelling?
  • Dlaczego jedni mówcy porywają publiczność, a inni usypiają?
  • Jakimi cechami charakteryzuje się dobra historia?
  • Co dzięki używaniu storytellingu możesz osiągnąć?
  • Jak uczyć się i praktykować storytelling?
  • Na koniec praktyczne wskazówki, jak przygotować się do swojego pierwszego wystąpienia z użyciem storytellingu.

 

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Storytelling

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast „Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA: Powyższą książkę napisaną przez Sławka Stączka przeczytałem i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Jeżeli zdecydujesz się na jej zakup korzystając z linka z notatek otrzymam wynagrodzenie od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂

A może Ty również masz jakieś doświadczenia bądź pytania związane z używaniem storytellingu? Napisz o nich koniecznie – pozostaw komentarz pod tym wpisem. Może Twoje doświadczenia pomogą innej osobie albo będą inspiracją do nagrania kolejnego odcinka o tej tematyce.