Oczyszczający krem z kalafiora

Przeprowadzając oczyszczanie warzywno-owocowe przede wszystkim potrzebujemy potraw, które można zrobić szybko z tego co akurat mamy “pod ręką”. Dlatego podczas mojej ostatniej diety oczyszczającej najczęściej przyrządzałem kremy. Na przykład taki oczyszczający krem z kalafiora.

Gotowanie kremów ma jeszcze jedną zaletę – nie da się tego zrobić źle, ponieważ nawet rozgotowane warzywa po zmiksowaniu “wyglądają” dobrze i równie dobrze smakują. Z resztą na smak gotowej potrawy największy wpływ mają dodane przyprawy. Ten oczyszczający krem z kalafiora wprost eksploduje aromatami!

Składniki na oczyszczający krem z kalafiora dla 1 osoby na 3 razy:

 • 1 kalafior
 • 2 szklanki wody
 • 1 cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 1 cm świeżego imbiru
 • ulubione zioła do ozdoby (pietruszka, kolendra, koperek itd)

Przyprawy:

 • 1 łyżeczka dobrej soli
 • 1/4 łyżeczki kminu rzymskiego (jeżeli nie masz to możesz pominąć)
 • 1/4 łyżeczki kurkumy
 • odrobina chili (jeżeli lubisz lekko pikantne)
 • słodka czerwona papryka
 • pieprz do smaku
Oczyszczający krem z kalafiora
Oczyszczający krem z kalafiora

Oczyszczający krem z kalafiora – przygotowanie

Rozdrobionego na mniejsze kawałki kalafiora, cebulę i imbir gotuj w małej ilości wody około 15 minut. Odlej część wody, dodaj wyciśnięty czosnek, sól, kmin rzymski, kurkumę i zblenduj na gładką masę. W miarę blendowania ewentualnie dodawaj odlaną z gotowania wodę, aż uzyskasz ulubioną gęstość kremu.

Dopraw chili i pieprzem. Podawaj gorący, udekorowany ulubionymi ziołami i czerwoną papryką.

Gotowe!

Oczyszczający krem z kalafiora
Oczyszczający krem z kalafiora
PRAKTYCZNA PORADA

Czosnek wyciskaj minimum 10 minut przed jego wrzuceniem do gorącej potrawy. Wyciskanie czosnku powoduje miażdżenie jago komórek i aktywowanie się zwartych w nim substancji bioaktywnych (min siarki). W takcie tych 10 minut powstają z nich odporne na temperaturę prozdrowotne substancje min. izotiocyjaniany – związki mające działanie przeciwnowotworowe.

Oczyszczający krem z kalafiora idealnie sprawdzi się w ramach diety warzywno-owocowej, propagowanej w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską i zalecanej przez nas dla osób, które chcą zmienić swój styl odżywiania, poczuć się lepiej i wyglądać kilka lat młodziej.

Więcej informacji o tym jak z naszym wsparciem możesz przejść swoje pierwsze oczyszczanie warzywno owocowe znajdziesz pod tym linkiem.

Dzięki uczestnictwu w kursie śpię jak suseł, co od ponad sześciu miesięcy było nie do osiągnięcia. Dodatkowo odblokował się mój szyjny odcinek kręgosłupa - od 26 lat nie byłam w stanie odwrócić głowy w lewo. Stwierdzono wtedy zmiany w kręgosłupie szyjnym. Wiele razy miałam robione prześwietlenie, rezonans, tomografię. Aż nagle pod koniec oczyszczania w samochodzie stwierdziłam że moja głowa obraca się w lewo !

W trakcie oczyszczania bardzo pomocna była świadomość, że miałam wsparcie w grupie. Czuję się zdecydowanie lepiej. Dziękuję! Było świetnie!

Aleksandra Czuba

Dlaczego warto spożywać kalafior?
Zawiera duże ilości sulforafanu i indol-3-karbinolu (I3C), związków bioaktywnych o właściwościach prozdrowotnych korzystanie wspierających walkę z rakiem. Ale to nie wszystko,  sulforafan normalizuje pracę nerek i korzystnie wpływa na stabilizację ciśnienia krwi (badania publikowane w American Journal of Hypertension z lutego 2012). Dodatkowo jest doskonałym źródłem witaminy C, jedna garść kalafiora dostarcza 100% RDA – zalecanego dziennego spożycia. Jadajmy kalafiory  🙂 .

Źródła informacji

UWAGA: Bezpłatny eBook!

“5 kluczowych zasad oczyszczania

warzywno-owocowego”

 

Bezpłatny eBook, a w nim:

 

1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Oczyszczający krem z kalafiora
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania
Średnia ocena
11stargraygraygraygray Based on 1 Review(s)