WNZO 023: Jak odkwasić organizm?

Jak odkwasić organizm? Jeżeli interesujesz się zdrowym trybem życia, to prędzej czy później spotkasz się z terminami: oczyszczanie, detoks, zakwaszenie organizmu, równowaga kwasowo-zasadowa. Mówi się, że typowa dieta zakwasza organizm, jednocześnie apteki i reklamy telewizyjne bombardują informacjami o suplementach wspomagających jego odkwaszanie – takie “perpetuum mobile”.

Jednak czy tak to właśnie powinno wyglądać? Czy powinniśmy zakwaszać organizm zjadając produkty zakwaszające i w szukaniu równowagi ratować się specyfikami z apteki? Może jest inna droga, polegająca na właściwym doborze tego, co jemy? Droga polegająca na świadomym decydowaniu czym karmimy nasze ciało i umysł?

Oczywiście, że jest!

 Jak odkwasić organizm? Taką drogę już kilkanaście lat temu odkryła moja dzisiejsza rozmówczyni, gość tego odcinka podcastu – Beata Sokołowska, autorka książki Alkaliczny styl życia. Beata w bardzo szczery i osobisty sposób dzieli się swoją wiedzą, swoim doświadczeniem w odbudowywaniu zdrowia, doświadczeniem w odkrywaniu wpływu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia na zdrowie, samopoczucie i witalność.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  1. Co to jest alkaliczny styl życia.
  2. Na czym polega równowaga kwasowo-zasadowa.
  3. Jakie czynniki powodują zakwaszenie organizmu.
  4. Jak zadbać o właściwą równowagę kwasowo-zasadową.
  5. Co to jest detoks i jak działa na organizm.
  6. Jakich pozytywnych efektów można oczekiwać stosując się do zasad alkalicznego stylu życia.
  7. Co to jest praktyka wdzięczności i jaki ma ona wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Transkrypt podcastu –  jak odkwasić organizm

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu.

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak odkwasić organizm

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Notatki do tego odcinka podcastu:

 

UWAGA: Polecaną książkę  przeczytałem i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Jeżeli zdecydujesz się na jej zakup korzystając z linka z notatek otrzymam wynagrodzenie od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂