WNZO 030: Jak skutecznie planować i realizować cele?

Czy nie masz czasem wrażenia, że innym w życiu jakoś wszystko łatwiej przychodzi niż Tobie? W poniedziałkowy poranek są pełni energii i uśmiechnięci, a podczas przypadkowych spotkań z entuzjazmem opowiadają o samych pozytywnych wydarzeniach… Czy to jakaś magia? Czy oni żyją w innym świecie niż ja i Ty? Nie, wszyscy mamy do dyspozycji tyle samo godzin na dobę i tyle samo dni w roku, chodzi jednak o sposób w jaki je wykorzystujemy. Jest takie powiedzenie: “Jeśli Ty nie zaplanujesz swojego życia, to ono zrobi to za Ciebie”.  Jak skutecznie planować i realizować cele?

Dzisiejsze nagranie jest właśnie o planowaniu, celów, wyzwań i nade wszystko o skutecznym ich realizowaniu. Bo chodzi o to, aby być panem własnego losu, bo to my wiemy co dla nas w życiu jest najważniejsze i na co chcemy przeznaczyć nasz czas, a czasu tak jak już pisałem wszyscy mamy do dyspozycji tyle samo. Do nagrania zaprosiłem Ewę Turek, profesjonalnego mówcę i wieloletniego trenera rozwoju osobistego.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Dlaczego większość postanowień noworocznych nigdy nie jest wdrażana w życie.
  • Jakie cechy powinien mieć dobrze zdefiniowany cel.
  • Jak pomóc innej osobie (np. dziecku ) dobrze zaplanować cel.
  • Jak przejść od fazy planowania do fazy realizacji.
  • Co nas motywuje do realizacji zaplanowanych celów.
  • Dlaczego zapisywanie celów jest tak ważne.
  • Mini poradnik jak dobrze zaplanować cele i skutecznie je realizować.

Transkrypt podcastu Jak skutecznie planować i realizować cele?

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu.

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak skutecznie realizować cele

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA:  Jeżeli zdecydujesz się na zakup książki korzystając z linka z notatek ja otrzymam prowizję od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci za to dziękuję 🙂