Czy można smacznie jeść i nie tyć?

Kiedy przechodzę obok restauracji czy kawiarni i widzę ludzi jedzących ze smakiem pięknie wyglądające potrawy zawsze się zastanawiam, ile można takich pięknych potraw zjeść.

Czytając składy potraw mam wrażenie, że aby coś było smaczne, musi zawierać w sobie dodatki, które pozwolą potrawie być odpowiednio tłuste, słone, pulchne, ciągnące, kruche.

U nas w domu jada się potrawy proste. To, że nam smakują, nie dziwi. Ale gdy odwiedzają nas goście i również pałaszują potrawy ze smakiem, to potwierdza przekonanie, że przy odrobinie kreatywności można zrobić smaczną potrawę, która będzie wyglądała restauracyjnie, a jednocześnie po wstaniu od stołu nie będziemy czuć ciężkości w brzuchu.

Nie chcę aby wniosek był taki, że nie powinno się chodzić do restauracji. Jak najbardziej jest to wskazane od czasu do czasu, aby nie musieć przygotowywać posiłku samodzielnie, lecz zostać obsłużonym i nakarmionym.

Ale po powrocie do domu dobrze jest znać takie przepisy, które będą zdrowe, odpowiednio tłuste, słone, kruche i w ogóle smaczne, a do tego wymagały krótkiego czasu przygotowania.

Z mojego doświadczenia dietetyczki i psychodietetyczki wynika, że nawet jeśli ktoś myśli, że potrzebuje ułożonej przez kogoś diety, to w rzeczywistości rzadko kiedy się jej trzyma. Ale czy jest w tym coś złego?

Również przeprowadzane przez nas wyzwania, w których każdorazowo bierze udział ponad 2 tysiące osób pokazują, że nawet ułożony jadłospis jest modyfikowany pod względem kolejności przepisów. No więc? Czy jest w tym coś złego?

Każdy z nas jest inny, ma inny gust, smaki, potrzeby i możliwości. Są osoby, które potrzebują szczegółowego planu odżywiania, więc umawiają się na konsultacje indywidualne, aby wspólnie ustalić najbardziej przyjazny sposób odżywiania.

Są też i tacy, którym potrzebny jest nowy jadłospis jako inspiracja do przełamania rutyny jedzenia tych samych potraw.

Oba rozwiązania są dobre aby poprzez zdrową dietę spowolnić lub cofnąć konkretne dolegliwości zdrowotne.

Często też otrzymuję maile z zapytaniami, np. jak pozbyć się ciągot do słodyczy, albo jak schudnąć, albo jak oczyścić organizm. A tymczasem w naszym zdrowym sklepie są gotowe programy, które w tym pomagają.

Zajrzyj do niego, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie i swojej rodziny 🙂

3-dniowe Wyzwania

3-dniowe wyzwania ułożone zostały pod kątem różnych potrzeb, jednak każde z nich jest oparte o zdrowe przepisy oraz zawiera mnóstwo praktycznej wiedzy.

Dlaczego nazywamy je wyzwaniami? Bo zawierają konkretne, ułożone przez dietetyczkę jadłospisy, które samodzielnie przygotowujesz w swojej kuchni. Jadłospisy są ukierunkowane na konkretne potrzeby np. polubić kaszę jaglaną, pozbyć się nałogu cukrowego, nauczyć jeść soczewice, przekonać do zdrowych koktajli, albo zdrowo rozpocząć chudnięcie.

Nikt nie urodził się wiedząc wszystko. Dlatego fundując sobie wyzwania, dzięki zdobytej wiedzy samodzielnie ułożysz najlepszy dla Ciebie zdrowy jadłospis. Oprócz tego zyskasz wiele informacji, które pozwolą Ci zrozumieć, jaka moc drzemie w zdrowym odżywianiu i co możesz dzięki temu zyskać.

Pod każdym wyzwaniem jest napisane co jest jego głównym celem, jednak czy dotyczy poznania soczewic, czy dotyczy żywności przeciwwirusowej, czy szybkich i zdrowych posiłków – one wszystkie są doskonałe do ułożenia jadłospisu dla siebie i dla dziecka.

W każdym z pakietów otrzymujesz:

 • informacje na temat przygotowania, przejścia i wyjścia z programu
 • kompletny jadłospis na lekkostrawne, odżywcze posiłki
 • listę zakupową na produkty do jadłospisu oraz propozycje sklepów, w których je znajdziesz
 • nagrania wideo wspierające proces
 • świetne samopoczucie

E-booki z przepisami

Oprócz wyzwań można w Sklepie znaleźć e-booki ze zdrowymi kolacjami, które przygotujesz w mniej niż 30 minut, oraz z pastami i pasztetami bezmięsnymi.

W książkach tych:

 • znajdziesz przepisy tylko ze zdrowych składników
 • dowiesz się, jak w prosty sposób zaspokoić głód i zaopatrzyć organizm w składniki działające prozdrowotnie
 • nauczysz się przygotowywać posiłki roślinne, które są naprawdę smaczne i łatwostrawne

Oczyszczanie organizmu

Chcąc przeprowadzić swoje pierwsze w życiu oczyszczanie organizmu, znajdziesz tam 2 programy oczyszczania: warzywno-kaszowy i warzywno-owocowy. Efektem ubocznym tych programów jest pozbycie się nadmiarowych oponek.

W każdym z kursów znajdziesz:

 • wiedzę, która przeniesie Cię w inny wymiar świadomości żywieniowej
 • zdrowe 2-tygodniowe menu ustalone do konkretnego programu
 • załączoną listy zakupów z propozycjami sklepów, w których je zrealizujesz
 • wsparcie dietetyka na zamkniętej grupie Facebook’owej lub mailowe

Dieta bezglutenowa

Będąc zmuszonym lub po prostu chcąc przejść na dietę bezglutenową potrzebujesz wiedzy, jak to zrobić, aby nie zrobić sobie w ten sposób krzywdy powodując niedobory bardzo ważnych składników, których dostarcza dieta glutenowa.

Dlatego 10-dniowy kurs wdrażania diety bezglutenowej będzie świetną opcją do dowiedzenia się, jak możesz jeść Ty lub Twoje dziecko zdrowo bezglutenowo.

Prezenty

Pomysły, jak polepszyć zdrowie będą zawsze świetnym prezentem dla bliskich. Kolejna książka może wylądować na półce z kurzem, ale jeśli przekażesz ją w innej postaci, będzie to miłą odmianą.

I nie ważne w jakim jesteś wieku – zawsze warto coś zmienić 🙂

Niektórzy mówią, że im to już nic nie pomoże. To raczej taka wymówka, aby nic nie zrobić. A tak naprawdę, to zawsze warto zrobić coś dla siebie.

Zmiany czasem nie są takie skomplikowane, na jakie na początku wyglądają, a mogą polepszyć samopoczucie w każdym wieku.

Osobiste wsparcie

Może być też tak, że potrzebujesz bardziej osobistego wsparcia. Możemy się wówczas umówić na spotkanie o dogodnej dla Ciebie porze, online.

Podczas konsultacji sprawdzimy Twoje parametry, ustalimy sposób odżywiania i wspólnie ułożymy najbardziej przyjazny dla Ciebie sposób odżywiania.

Kliknij tu, aby dowiedzieć się, jak się ze mną umówić na konsultacje.