WNZO 034: Witarianizm – zdrowy styl życia

Dróg do zdrowego odżywiania jest pewne tyle ile osób na ziemi – każdy ma swoją. To jest szczególnie widoczne u nas w Polsce, gdzie ludzie może po części z powodu tego, że nie bardzo mogą liczyć na skuteczną pomoc systemu świadczeń zdrowotnych, ludzie Ci często biorą sprawy w swoje ręce i szukają rozwiązań, które przyniosą rezultaty na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Dzisiaj zapraszam Cię na przygodę z najczystszą postacią naturalnej, nieprzetworzonej diety. Zapraszam Cię na wysłuchanie wywiadu z Joanną Balaklejewską, autorką bloga ChooseLife.pl i książki Niech twoje ciało będzie twoją świątynią. Joasia od wielu lat zajmuje się zgłębianiem tajników zdrowego odżywiania a ostatnie siedem lat spędziła razem ze swoją najbliższą rodzina na diecie witariańskiej.

Na czy ta dieta polega, jak ją stosować i jakich cudownych efektów można się na niej doczekać, tego wszystkiego dowiesz się z rozmowy, którą właśnie za chwile będziesz miał przyjemność wysłuchać. Zapraszam!

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Co to jest witarianizm
  • Jakich efektów zdrowotnych można się spodziewać na surowej diecie
  • Co jest najtrudniejsze podczas przechodzenia na weganizm
  • Jak będąc witarianinem radzić sobie „poza domem” –  u znajomych, w podróży, na mieście
  • Czy dieta witariańska jest polecana w polskim klimacie, szczególnie zimą
  • Czy będąc trzeba koniecznie brać suplementy
  • Czy witarianizm jest drogi
  • Jak na taki sposób odżywiania reagują lekarze
  • Przykładowy jadłospis na jeden witariański dzień

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcast

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Witarianizm

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA: Jeżeli zdecydujesz się na zakup książki korzystając z linka umieszczonego w notatkach, ja otrzymam prowizję od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂