Kanapka z awokado to prosty pomysł na zdrowe śniadanie. Mając do dyspozycji dobrze dojrzały owoc i pełnoziarnisty chleb do pełni szczęścia potrzebujesz jedynie odrobinę soli. Sekret tej kanapki tkwi w jej absolutnej prostocie.
Mówi się, że jemy głównie oczami, dlatego jedzenie oprócz dobrego smaku i zapachu powinno również dobrze wyglądać, cieszyć swym wyglądem nasze oczy. Dlatego tak ważne jest estetyczne przygotowanie i podanie posiłku.
Jednak podczas jedzenia oprócz smaku, zapachu i wyglądu w grę wchodzi jeszcze jeden czynnik – konsystencja. Zwykle najwięcej przyjemności dostarczają nam posiłki o zróżnicowanej konsystencji, np. chrupka granola z płynnym i jedwabistym jogurtem naturalnym.
Dlatego, aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność tej prostej kanapki, pieczywo pełnoziarniste tuż przed podaniem można na kilka minut włożyć do tostera. Jeżeli nie masz tostera, w tej roli równie dobrze sprawdzi się patelnia do smażenia bez tłuszczu.
Składniki na kanapkę z awokado:
- dojrzały owoc awokado
- pieczywo pełnoziarniste
- zdrowa sól
Lekko utostowane pieczywo jest kruche i przyjemnie ciepłe. Jego chrupka konsystencja idealnie kontrastuje z miękkim, wręcz maślanym awokado – jak dla mnie to idealne połączenie!
Oczywiście taką kanapkę można potraktować jako „bazę” do innych bardziej wyszukanych śniadań. Można na nią położyć kiełki, cienko pokrojoną rzodkiewkę, pomidora albo nawet gotowane lub sadzone jajko. Dla mnie jednak wystarczy odrobina zdrowej soli, jeden gryz tej kanapki i już jestem szczęśliwy :-).
Ponieważ zawiera całe bogactwo witamin i związków mineralnych dobroczynnie działających na nasz organizm. Avocado, ważny składnik zdrowego odżywiania, zawiera foliany – związki mineralne przekształcane w jelitach na kwas foliowy, który wspomaga prawidłowy metabolizm i uczestniczy w wytwarzaniu krwinek czerwonych. Dodatkowo witaminę A, Bkompleks, C, E, H, K, magnez, miedź, żelazo, potas, wapń i wiele innych pierwiastków śladowych. Avocado dostarcza 18 aminokwasów łącznie. Nie brakuje w nim także nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), a zwłaszcza kwasu linolowego, linolenowego i oleinowego, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Pobierz bezpłatnego eBooka!
1. Nasza historia – co nam dała zmiana odżywiania.
2. Co musisz zrobić zanim zaczniesz zmiany.
3. Produkty, które powinny zniknąć z kuchni.
4. Co w zamian? Zdrowe zamienniki.
5. Co się stanie, jeżeli nic nie zrobisz.
6. Jak zrobić to szybciej i łatwiej.
Ja od dawna robię takie kanapeczki. Są naprawdę pyszne. Używam chili z solą himalajską jako przyprawy
Uwielbiam takie kanapki, najbardziej smakuja mi z plasterami pomidora. Pozdrawiam 🙂
Niezły pomysł 🙂