WNZO 050: Z wizytą u Michała – chleb razowy na zakwasie

Witam Cię w jubileuszowym 50-tym odcinku podcastu! Specjalnie na tę okazję przygotowałem dla Ciebie coś szczególnego. W dzisiejszym odcinku zaproszę Cię na wirtualną wizytę do mojej kuchni, podczas której wspólnie upieczemy chleb. Nie będzie to zwykły chleb, ale najzdrowszy, najpyszniejszy na świecie chleb razowy na naturalnym zakwasie. Gotowy? Jeżeli tak, to zapraszam do pieczenia, a właściwie do słuchania! 🙂

Jednak oczywiście nie byłbym sobą, gdybym przy tej okazji nie przemycił garści informacji na temat pieczywa. Niby taka prosta sprawa, chleb, bułka, jasna lub ciemna. Jednak jak zejdziemy poziom niżej i poznamy szczegóły, to okaże się, że nie wszystko jest takie oczywiste i nie każdy ciemny chleb od razu musi być zdrowy.

 Zapraszam!

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Dlaczego pieczywo dostępne w handlu jest niskiej jakości.
  • Czym się różni chleb na drożdżach, zakwasie suchym i naturalnym.
  • Co to są fityny i jak sobie z nimi radzić.
  • Po czym rozpoznać dobry, zdrowy chleb.
  • Jak samodzielnie upiec zdrowy chleb na zakwasie naturalnym.

Jak upiec chleb na zakwasie – transkrypt

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast –  jak upiec chleb na zakwasie

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast „Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Notatki do tego odcinka podcastu:

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsletter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂