WNZO 089: Formuła 5G: Bez glutenu, cukru, trans, laktozy i GMO

Słyszałeś o recyklingu pieczywa albo produktów nabiałowych? To tylko przykłady zgodnych z prawem praktyk umożliwiających ponowne wprowadzenie do sprzedaży produktów spożywczych, które nie zostały sprzedane. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali dla nas producenci żywności i jak nie dać się na nie złapać?

Od razu ostrzegam, że w tym nagraniu usłyszysz historie, od których jeżą się włosy na głowie. Głównie ze strachu, bo już naprawdę nie wiadomo co jeść, aby nie wpakować się na jakąś minę!

Jednak nie przejmuj się, z tej rozmowy wyciągniesz również wiele praktycznych wskazówek, jak sprytnie omijać zastawiane pułapki i wybierać zdrowe pełnowartościowe produkty spożywcze. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Pająk, autorką książki Shopping IQ – co kupować by jeść zdrowo.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

 • Slow food live – moda czy realna potrzeba.
 • Formuła 3G: bez gluten, cukru, tłuszczów trans.
 • Formuła 5G: 3G plus brak laktozy i GMO.
 • Jakie zakupy spożywcze zrobić przechodząc na formułę 5G.
 • Na czym polega recykling produktów spożywczych.
 • Jakich efektów możesz się spodziewać po wprowadzeniu formuły 3G.
 • Jak z formuły 3G przejść do 5G.
 • Jakich błędów nie popełniać wdrażając zdrowe odżywianie.
 • Jak robić zdrowe zakupy.

Transkrypt: Formuła 5G

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast: Formuła 5G

Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

UWAGA: Konkurs książkowy

Na odpowiedzi na pytanie konkursowe (zadane w treści podcastu) czekamy do 3.12.2018. Odpowiedzi należy umieszczać w formie komentarza do tego wpisu. Pięć najciekawszych komentarzy zostanie nagrodzonych książką Agnieszki Pająk Shopping IQ – co kupować by jeść zdrowo.

Notatki do tego odcinka podcastu:

 • Spisana treść tego podcastu, kliknij tutaj.
 • Agnieszka Pająk: Health Coach, twórczyni i redaktor popularnego portalu slowfoodlife.com, propagatorka zdrowego stylu życia , ekspert wellness, członek Slow Food International, food shopper assistant. Autorka takich bestsellerów jak Metaboliczne IQ – twój kod do zdrowia i Twój dziennik zdrowia. Publicystka znana z artykułów prasowych, wywiadów, programów TV i audycji radiowych. Wspólnie z Dr Grażyna Pająk konsekwentnie od 12 lat budują imperium zdrowia.
 • Dołącz do wyzwania: Detoks cukrowy w 3 dni!

UWAGA: Bezpłatny eBook!

„6 kroków do zdrowego odżywiania”

 


Bezpłatny eBook, a w nim:

 

1. Nasza historia – co nam dała zmiana odżywiania.
2. Co musisz zrobić zanim zaczniesz zmiany.
3. Produkty, które powinny zniknąć z kuchni.
4. Co w zamian? Zdrowe zamienniki.
5. Co się stanie, jeżeli nic nie zrobisz.

6. Jak zrobić to szybciej i łatwiej.