Świeże soki warzywno-owocowe

Soki warzywno-owocowe dobrze jest pić często, choć latem raczej wybieramy koktajle owocowe, aby wykorzystać składniki w całości. W tym wpisie znajdziesz kilka propozycji soków dobrych dla detoksu owocowo-warzywnego, gdzie jest ograniczona ilość owoców do wykorzystania. Jeśli ktoś się nie oczyszcza również może skorzystać z propozycji i na przykład dodać więcej i bardziej różnorodnych owoców do smaku.

A co jest tak cennego w sokach warzywno-owocowych? Witaminy, mikroelementy, enzymy, fitohormony. Gdy je piję mam więcej energii i lepiej mi się myśli. I jakoś nie pamiętam, abym chorowała 🙂

Błonnik dostarczam w innych posiłkach typu zupy, czy sałatki i przekąski owocowe.

Soki można robić z wielu różnych składników, ale dla mnie zawsze podstawą jest marchewka, burak i biała kapusta.

Ja podczas oczyszczania pijam głównie soki z poniższych składników. Sięgam po nie szczególnie, gdy łapie mnie głód.

Do wyciskania soków używam takiej wyciskarki wolnoobrotowej:

Można również sokowirówki, choć wyciskarka jest lepsza, ponieważ dzięki procesowi wyciskania do soku pozostaje w nim więcej cennych składników.

KLIKNIJ TUTAJ, jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o wyciskarce, której używam i odebrać kod rabatowy na 100 PLN zniżki przy jej zakupie :-).

Poniżej przykładowe soki. Ilość możliwości jest ograniczona jedynie poprzez zalecenia diety i preferencje.

Soki najlepiej spożywać bezpośrednio po ich wyciśnięciu. W temperaturze pokojowej już po dwóch godzinach mogą zachodzić w nich procesy gnilne (zależnie od użytego surowca). Jednak świeżo wyciśnięte soki po schłodzeniu w lodówce, szczelnie zamknięte w słoiku można przechowywać nawet 6-8 godzin. Można więc spokojnie zabierać je do pracy (jeśli jest tam lodówka).

Dzięki uczestnictwu w kursie śpię jak suseł, co od ponad sześciu miesięcy było nie do osiągnięcia. Dodatkowo odblokował się mój szyjny odcinek kręgosłupa - od 26 lat nie byłam w stanie odwrócić głowy w lewo. Stwierdzono wtedy zmiany w kręgosłupie szyjnym. Wiele razy miałam robione prześwietlenie, rezonans, tomografię. Aż nagle pod koniec oczyszczania w samochodzie stwierdziłam że moja głowa obraca się w lewo !

W trakcie oczyszczania bardzo pomocna była świadomość, że miałam wsparcie w grupie. Czuję się zdecydowanie lepiej. Dziękuję! Było świetnie!

Aleksandra Czuba

Przepisy na soki na czas diety warzywno-

owocowej

Jeśli nie jesteś na diecie użyj więcej owoców, np. pomarańcze, a przede wszystkim jabłka.

Sok jarmużowy z kiwi: 2 machewki, 1 burak, kawałek kapusty, łodyga selera naciowego, 3 garście jarmużu, 1 kiwi.

Soki warzywno owocowe
Soki warzywno owocowe

Soki warzywno owocowe
Soki warzywno owocowe

Sok jarmużowy z rabarbarem: 2 machewki, 1 burak, kawałek kapusty, 2 garście jarmużu, łodyga selera, łodyga rabarbaru (może być filiżanka czarnych lub czerwonych porzeczek).

Soki warzywno owocowe
Soki warzywno owocowe

Sok szpinakowy: 2 machewki, 1 burak, kawałek kapusty, łodyga selera, łodyga rabarbaru, 3 garście szpinaku, 1 jabłko.

Soki warzywno owocowe
Soki warzywno owocowe

Soki warzywno owocowe
Soki warzywno owocowe

Inne propozycje:

  • 2 marchewki, 2 buraki, 1 gałązka selera naciowego, 2 garście jarmużu, kilka różyczek brokuła, pół szklanki pociętej białej kapusty, łodyga natki pietruszki, pół szklanki porzeczek (ja mam zamrożone, ale mogą być 2 łyżki cytryny)
  • 2 marchewki, wiązka botwinki z liśćmi, 1 gałązka selera naciowego, 100 g szpinaku, pół szklanki pociętej białej kapusty, łodyga natki pietruszki, 1 kiwi
  • 1 kg pomidorów, 1 cebulka ze szczypiorem, kilka gałązek bazylii
  • 2 marchewki, 1 burak, 3 garście szpinaku albo 1 świeża pokrzywa, pół filiżanki aronii (ja mam zamrożoną, ale mogą być 2 łyżki cytryny).

To, co zamrożone najpierw musi zostać rozmrożone.

Zmiany, jakie zauważyłem po oczyszczaniu to duuużo lepiej śpię i nie "podjadam w nocy". Dodatkowo zmniejszył mi się apetyt. Nie ciągnie mnie do słodyczy.

Polecam ten kurs, bo to fajny wstęp do zmiany nawyków żywieniowych. Wprawdzie dość szokowy, ale działa.

Najbardziej podobało mi się prowadzenie za "rękę". Jest menu, są listy zakupowe - wystarczy zrobić. Wszystkie materiały przygotowane na tip top. Bardzo odpowiadała mi forma kursu oraz przekazywania informacji. Przepisy w większości mi smakowały, a część na stałe zagościła w naszym menu.

Piotr Bucki

Dlaczego warto pić soki skoro wszystko jest w warzywach?
Dlatego, że do takiego soku zużywam tak dużą ilość składników, że nie byłabym w stanie ich tyle zjeść w jednym posiłku (szczególnie pokrzywy), aby uzyskać takie stężenie witamin, mikroelementów, enzymów na raz. To, co również dla mnie bardzo ważne to fakt, że alkalizują organizm i wspomagają oczyszczanie go. Wspomagają również mój system odpornościowy. A do tego jeśli nie mam ochoty na jedzenie, mogę się napić i będę dobrze odżywiona. 

Soki warzywno owocowe
Soki warzywno owocowe

Źródła informacji

Pobierz bezpłatnego eBooka!


 

1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Soki warzywno-owocowe na czas oczyszczania
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania
Średnia ocena
21star1stargraygraygray Based on 4 Review(s)