Truskawki w czekoladzie

Truskawki w czekoladzie to doskonały pomysł na niecodzienne podanie tych smacznych i zdrowych owoców jagodowych. Polewę możesz zrobić na bazie dobrej jakości czarnej czekolady. Ja jednak bardzo Cię zachęcam do pójścia o krok dalej i samodzielnego przygotowania domowej czekolady.

Domową zdrową czekoladę na bazie kakaokarobu i tłuszczu kokosowego robi się bardzo szybko, szczegółowy przepis znajdziesz tutaj.

Truskawki w czekoladzie
Truskawki w czekoladzie

Składniki na truskawki w czekoladzie:

  • pół kilograma truskawek
  • 3 łyżki tłuszczu kokosowego
  • 1,5 łyżki cukru palmowego (jest bardzo smaczny) może być też cukier trzcinowy
  • 3 łyżki karobu
  • 2 łyżki kakao
  • 20 migdałów (może być mniej)
  • 4 łyżki wiórków kokosowych
Truskawki w czekoladzie
Truskawki w czekoladzie

Truskawki w czekoladzie – przygotowanie

Truskawki myjemy i zostawiamy do wyschnięcia. W międzyczasie przygotowujemy domową czekoladę, według tego przepisuMigdały siekamy na drobną kostkę.

Trzymając truskawki za ogonki zamaczamy w ciepłej, płynnej czekoladzie i obtaczamy we wiórkach koksowych lub posiekanych migdałach. Odstawiamy na godzinę do lodówki, aby czekolada stężała.

Gotowe! 🙂

Truskawki w czekoladzie
Truskawki w czekoladzie
Truskawki w czekoladzie
Truskawki w czekoladzie

A l e ż   t o   j e s t   p y s z n e!

Dlaczego warto spożywać truskawki?

Truskawki to jedne z najsmaczniejszych, najmniej kalorycznych i jednocześnie najbardziej odżywczych (witaminy, enzymy i foto składniki) owoców. Na skali ANDI obrazującej „gęstość odżywczą”, znajdują się one najwyżej ze wszystkich owoców! Truskawki zawierają bardzo dużo przeciwutleniaczy, neutralizujących wolne rodniki, które są jedną z przyczyn szybszego starzenia się organizmu i powstawania stanów zapalnych. Najbardziej wartościowe (odżywcze) są wtedy, gdy są mocno dojrzałe i czerwone. 

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsLetter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂

 

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Truskawki w czekoladzie
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania