WNZO 006: Jak uwarzyć piwo domowe? – część 2

Jak uwarzyć piwo domowe? Co można robić w domu po powrocie z pracy? Jak to robić, gdzie szukać inspiracji, aby rywalizować o podium najlepszego piwowara w Polsce? O pasji związanej z domowym warzeniem piwa rozmawiam z Jackiem Stachowskim – zdobywcą pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie Domowego Piwowara Roku 2013.

Uwaga: Pomimo, że jest to drugi odcinek podcastu dotyczący domowych metod warzenia piwa jest on nadal skierowany do początkujących piwowarów.

Jacek ma naprawdę ogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, jeżeli chciałbyś, aby się nim szerzej podzielił, zadaj konkretnie pytanie w formie komentarza pod tym podcastem.

Jak uwarzyć piwo domowe
Jak uwarzyć piwo domowe

Z tego podcastu dowiesz się:

  1. Jak swoją przygodę z piwowarstwem zaczynał najlepszy piwowar domowy roku 2013.
  2. Jakie minimalne warunki lokalowe trzeba spełnić, aby móc warzyć najlepsze piwa.
  3. Co to są style piwa.
  4. Gdzie szukać wiedzyinspiracji do warzenia ciekawych piw.
  5. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy domowym warzeniu piwa.
  6. Jak uwarzyć swoją pierwszą warkę.

Pochwalę się, że przy okazji nagrywania miałem okazję skosztować (zdjęcie powyżej) piw warzonych przez Jacka. Konkretnie było to Marcowe (2gie miejsce w konkursach w Częstochowie i 3cie Warszawie) i Blond (jeszcze nie był wystawiany).

Obydwa bardzo mi smakowały, ich style doskonale uwydatniają różnice smakowe między dolną (czystsze smaki) i górną (nuty owocowe) fermentacją.

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak uwarzyć piwo domowe

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcina podcastu:

  1. Pierwszy odcinek podcastu o warzeniu piwa: WNZO 003: Jak uwarzyć piwo domowe? – część 1
  2. Wyniki konkursu: Piwowar domowy roku 2013
  3. Wyniki Pucharu PSPD w sezonie 2013/2014
  4. Fora internetowe o tematyce warzenia piwa: piwo.org, browar.biz

A może Ty również masz jakieś doświadczenia bądź pytania związane z warzeniem piwa? Napisz o nich koniecznie – pozostaw komentarz  pod tym wpisem. Może Twoje doświadczenia pomogą innej osobie, albo będą inspiracją do nagrania kolejnego odcinka o domowym warzeniu piwa.