Nadzwyczajna pieczona dynia ze szpinakiem

W Y Ś M I E N I T A ! Nadzwyczajna pieczona dynia ze szpinakiem to potrawa po prostu przepyszna. To dopiero odkrycie stulecia. Dobra znajoma mi podpowiedziała, że dynia hokkaido jest wyśmienita ze wszystkim. Na tę potrawę poświęca się bardzo mało czasu, a jak to mówią “niebo w buzi”. Aż dziw bierze, jak pyszne jedzenie można wyczarować z dyni.

Składniki na nadzwyczajną pieczoną dynię ze szpinakiem:

  • 40 dag dyni bez pestek, najlepiej hokkaido
  • 40 dag szpinaku
  • 20 dag jarmużu
  • 1 główka cykorii (opcjonalnie)
  • 2 ząbki czosnku
  • pół łyżeczki dobrej soli (u mnie himalajskiej)
  • szczypta macierzanki
  • 4 łyżki wody

Dynię pokroić na półplasterki szerokości około 1,5 cm (może być kostka). Jeśli masz dynię hokkaido, nie musisz jej obierać. Włożyć do naczynia żaroodpornego, przykryć i wstawić na 20 minut do piekarnika nagrzanego do 170 st z termoobiegiem. Upiec.

W międzyczasie przygotować zieleninę. Do garnka dać przyprawy, wodę i lekko posiekane liście. Poddusić przez około 3 minuty aby liście zmiękły, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek i gotowe.

Gdy dynia będzie upieczona wyłożyć ją na talerze, położyć nań zieleninę i smacznego.

Nasz eBook z 3 dniowym oczyszczającym warzywnym jadłospisem!


img_7198_logo

img_7206_logo

Porcja dla 2 osób.

Nadzwyczajna pieczona dynia ze szpinakiem idealnie sprawdzi się w ramach diety warzywno-owocowej, propagowanej w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską i zalecanej przez nas dla osób, które chcą zmienić swój styl odżywiania, poczuć się lepiej i wyglądać kilka lat młodziej.

Więcej informacji o tym jak z naszym wsparciem możesz przejść swoje pierwsze oczyszczanie warzywno-owocowe znajdziesz pod tym linkiem.

Przed kursem obawiałam się, że nie wytrzymam 2 tygodni. Po jego przeprowadzeniu zauważyłam spadek wagi o 4 kg, wygładzenie skóry, zmniejszenie trądziku, przypływ energii i lepszy sen. Najbardziej podobało mi się dopracowanie kursu do najmniejszego szczegółu. Pomyśleliście dosłownie o wszystkim, żeby nam oczyszczanie ułatwić. Chylę czoła i bardzo dziękuję. Zdecydowanie polecam ten kurs, jesieni będziemy go przechodzić razem z mężem.  Chciałam Wam ogólnie bardzo podziękować i pogratulować pracy jaką wkładacie w bloga, podcasty i kursy. Ogrom pracy przypomina pełen etat pracy zawodowej. Jesteście wiarygodni, rzetelni i niezwykle przychylni. Bardzo dużo dowiedziałam się z Waszych podcastów . Otwierają oczy na wiele spraw i zmuszają do przemyśleń i zmian na lepsze. Gorąco Wam kibicuję!
Magdalena Nadstawek

Dlaczego warto jeść dynię?

Dynia jest niskokalorycznym, bogatym źródłem mikroelementów (minerały, witaminy – głównie z grupy A), przez co jest ważnym elementem zdrowego odżywiania. Zawiera między innymi beta-karoten (poprawia wzrok), odkwaszające minerały: wapń, potas, magnez. Ponadto dostarcza dużo nierozpuszczalnego błonnika, który dba o perystaltykę jelit i utrudnia przyswajanie tłuszczów z posiłków.

A dlaczego warto jeść szpinak?

Szpinak zawiera dużo składników odżywczych, min. żelazo, które uczestniczy w procesie tworzenia się czerwonych ciałek krwi w szpiku kostnym. Te zaś transportują głównie tlen, który zabierają z płuc i przenoszą do narządów ciała, ale także dwutlenek węgla, który transportowany jest z komórek do płuc, skąd jest wydalany. Żelazo buduje skórę, włosy i paznokcie. Ma również wpływ na układ odpornościowy. Najlepiej się wchłania w towarzystwie witaminy C. To prawda, że żelazo możesz znaleźć w innych produktach, ale im bardziej różnorodna dieta, tym lepiej, gdyż nie tylko żelazo jest w szpinaku. Znajdziesz tam również wapńfosformagnez, witaminy B1, B2, PP, C.

I dlaczego warto jeść jarmuż?

Jarmuż jest doskonałym źródłem prowitaminy A. Zaś witamina A, czy karoten, czyli prowitamina A, z której organizm syntetyzuje tę witaminę, są czynnikami niezbędnymi do prawidłowego wykorzystania białka przez organizm. Jarmuż, jako zielona roślina, jest źródłem chlorofilu, który działa oczyszczająco na organizm i powstrzymuje rozprzestrzenianie się grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów. Dodatkowo chlorofil wspomaga rozwój korzystnej flory jelitowej. Zielone warzywa, a w tym jarmuż działają korzystnie na wątrobę

 

Źródła informacji

Pobierz bezpłatnego eBooka!


 

1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.

 

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Nadzwyczajna pieczona dynia ze szpinakiem
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania