Czasami mam ochotę na ciasteczka. Mając na uwadze to, że w każdym posiłku, nawet przekąsce, chcę dostarczać organizmowi wartościowe składniki odżywcze, upiekłam fantastyczne ciasteczka z fasoli i orzechów włoskich.
Są naprawdę smaczne, a do tego bardzo zdrowe, gdyż trudno przecenić rolę fasoli i orzechów włoskich jaką pełnią we wspomaganiu naszego zdrowia.
Składniki na około 40 zaskakujących bezglutenowych ciastek z fasoli i orzechów włoskich:
- 2 szklanki fasoli Jaś
- 2 szklanki świeżo łuskanych orzechów włoskich
- 4 łyżki rozpuszczonego miodu
- 3 jajka
Fasolę mocz przez kilka godzin, następnie gotuj w świeżej wodzie około 40 minut (aż popęka skórka). Gdy się ugotuje i przestygnie pozbądź się skórek. To bardzo fajne i wyciszające zajęcie 😉
Zmiel fasolę i orzechy, dodaj jajka i miód. Wymieszaj.
Na blasze ułóż papier do pieczenia i łyżką nałóż masę. Piecz przez 2o minut w piekarniku nagrzanym do 160 stopni.
Smacznego!
Fasola jest bogatym źródłem łatwo przyswajalnego białka, ponadto zawiera witaminy z grupy B, C i E oraz składniki mineralne takie jak: potas, magnez i selen. Orzechy włoskie – bogate źródło kwasów wielonienasyconych, błonnika, witamin i minerałów. Zawierają dużo antyoksydantów (przeciwutleniaczy) spowalniających procesy starzenia się komórek. Regularne ich chrupanie obniża ryzyko chorób serca. Orzechy włoskie są często nazywane “pożywieniem dla mózgu” – poprawiają sprawność umysłową, pamięć i koncentrację.
A może Ty masz przepis na zdrowy i smaczny smakołyk? Jeżeli tak, dodaj komentarz pod artykułem. Twoje doświadczenia wzbogacą ten wpis i być może zainspirują mnie lub innego czytelnika do wypróbowania Twojego sposobu.
UWAGA: Pobierz przepisy!
“3 wyjątkowe chleby bezglutenowe“
Proste w przygotowaniu i sprawdzone przepisy na:
1. Alkaliczny bezglutenowy chleb gryczany na
zakwasie z ziarnami.
2. Chleb bezglutenowy gryczano-owsiany na
zakwasie ze słonecznikiem.
3. Chleb bezglutenowy na drożdżach z
siemieniem lnianym i amarantusem.
Mi i moim kuzynom bardzo smakowały.
Dziękuję Kasiu za podzielenie się opinią. 🙂