Byłam akurat w sklepie kupić kalafior. A że byłam głodna wróciłam z kalafiorem, bakłażanem, brokułem, awokado, boczniakami, ogórkami, pomidorami… No same dobre rzeczy.
Bakłażan i awokado przeznaczyłam na kolację pod postacią grillowanego bakłażana z sosem z awokado. Z boczniaków powstały flaczki na obiad. A brokuł został zjedzony w trakcie obiadu i kolacji. I to wszystko podczas jednych zakupów wymyśliłam– tylko sobie wyobraź, jak mi się chciało jeść! 😉
Przy okazji dip ten jest doskonałym sposobem na przemycenie brokuła tym, którzy go jeszcze nie lubią.
Składniki na dip z brokuła i orzechów nerkowca:
- 200 ml wody
- brokuł około 40 dag
- 0,5 szklanki nerkowców
- ząbek czosnku
- płaska łyżeczka dobrej soli
Dip z brokuła i orzechów nerkowca – sposób wykonania.
Brokuła umyj i podziel na różyczki. Odetnij twarde części i wrzuć na wrzątek. Gotuj około 10 minut, po czym dorzuć różyczki i gotuj jeszcze 10 minut.
Po tym czasie dodaj nerkowce, czosnek i sól. Zmiksuj na gładko i zagotuj.
Uwaga, mieszaj często, aby sos się nie przypalił. Po zagotowaniu sos jest gotowy. Wystudzony podawaj z warzywami pokrojonymi w słupki. Mi najbardziej smakuje surowa cukinia i ogórek.
Takim dipem możesz również posmarować chleb i mieć smaczną kanapkę.
Dip z brokuła i orzechów nerkowca doskonale sprawdzi się w programie jaglanego detoksu.
Jeżeli jeszcze takiego oczyszczania nie przechodziłeś lub masz wątpliwości, czy na takiej diecie można odżywiać się zdrowo i smacznie, to zapraszamy pod link, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat programu Jaglany Detoks w 2 tygodnie.
W sumie jedyną obawą było to, że po prostu będę głodna. Teraz mam więcej energii z rana. Na kursie wszystko było bardzo dopracowane i dobrze przemyślane. Zdecydowanie polecam ten kurs osobom które chcą zacząć drogą ku zmianie nawyków żywieniowych. Dwa tygodnie to niedługo, ale myślę że dla "zanieczyszczonych" osób to taki zdrowy kopniak i uświadomienie sobie, że jednak to co jemy/przyswajamy ma bezpośrednie odzwierciedlenie w tym jak się czujemy i wyglądamy. Można to poczuć na samym sobie w ekspresowym tempie. Dziękuję, było naprawdę bardzo fajnie :).
Bo zawierają wiele minerałów, witamin i fito-składników, można je jeść na surowo lub ugotowane, najlepiej na parze. Jak wszystkie warzywa krzyżowe w swoim składzie zawierają siarkę, która po ich posiekaniu zamienia się w izotiocyjaniny (ITC) – związki o bardzo silnym (udowodnionym) działaniu przeciwnowotworowym. Do tej pory zidentyfikowano ponad 120 ITC, wszystkie one działając wspólnie osłabiają komórki nowotworowe. Dodatkowo powstrzymują angiogenezę – proces, poprzez który nowotwór pobudza rozrost naczyń krwionośnych zapewniających jego odżywienie, przez co uniemożliwiają jego dalszy rozrost. Jakby tego było mało sulforafan (fitoskładnik z warzyw krzyżowych) aktywuje enzymy, które chronią komórkę przed jakimkolwiek następstwami uszkodzeń DNA, które już powstały.
UWAGA: Bezpłatny eBook!
„Jaglany Detoks
brama do
zdrowego odżywiania”
A w nim:
1. Właściwe nawyki – fundamenty zdrowia.
2. Okresowe posty – pomagają czy szkodzą?
3. Jaglany Detoks – autostrada do zdrowia.
4. 6 kluczowych zasad Jaglanego Detoksu.
5. Dlaczego Jaglany Detoks jest dla Ciebie?
6. Co mówią osoby, które przeszły detoks?
Zostaw komentarz