Kto by pomyślał, że szpinak można wykorzystać na tyle różnych sposobów. Są osoby, które twierdzą, że nie lubią szpinaku. Ale mam wrażenie, że po takiej potrawie, ta wiara pielęgnowana od dziecka by się zachwiała 😉 Warto zmieniać przyzwyczajenia, aby nie tracić takich pyszności.
Składniki na makaron z sosem szpinakowym dla 2 osób:
- ulubiony makaron (ja użyłam ryżowy)
- 400 g szpinaku
- 2 łyżki orzechów ziemnych
- 2 łyżki śmietany 18%
- 0,5 łyżeczki dobrej soli do szpinaku
- 1-2 ząbki czosnku
Wstaw makaron, aby się gotował, a w tym czasie przygotuj sos szpinakowy.
Orzechy ziemne zmiel lub posiekaj nożem. Ja akurat miałam moje masło orzechowe, więc dałam łyżkę do garnka z dwiema łyżkami wody. Następnie włóż szpinak oraz sól i niech się zagotuje. Po minucie daj przeciśnięty przez praskę czosnek, śmietanę, zamieszaj, wyłącz gaz i niech sos czeka na makaron.
Ugotowany makaron wyłóż na talerze, dodaj sos i gotowe.
Szpinak zawiera dużo składników odżywczych, min. żelazo, które uczestniczy w procesie tworzenia się czerwonych ciałek krwi w szpiku kostnym. Te zaś transportują głównie tlen, który zabierają z płuc i przenoszą do narządów ciała, ale także dwutlenek węgla, który transportowany jest z komórek do płuc, skąd jest wydalany. Żelazo buduje skórę, włosy i paznokcie. Ma również wpływ na układ odpornościowy. Najlepiej się wchłania w towarzystwie witaminy C. To prawda, że żelazo możesz znaleźć w innych produktach, ale im bardziej różnorodna dieta, tym lepiej, gdyż nie tylko żelazo jest w szpinaku. Znajdziesz tam również wapń, fosfor, magnez, witaminy B1, B2, PP, C.
Pobierz bezpłatnego eBooka!
1. Nasza historia – co nam dała zmiana odżywiania.
2. Co musisz zrobić zanim zaczniesz zmiany.
3. Produkty, które powinny zniknąć z kuchni.
4. Co w zamian? Zdrowe zamienniki.
5. Co się stanie, jeżeli nic nie zrobisz.
6. Jak zrobić to szybciej i łatwiej.
Zostaw komentarz