WNZO 073: Kulisy zdrowego odżywiania

Tak, to już prawie 3 lata – tyle czasu prowadzimy bloga o zdrowym stylu życia. To piękny, bardzo wartościowy i bogaty w doświadczenia okres. Dużo się nauczyliśmy i to co 2, 3 lata temu w dziedzinie zdrowego odżywiania wydawało nam się oczywiste dzisiaj wcale takie być nie musi. Możesz się zastanawiać jak w świetle tych wszystkich przeprowadzonych z ekspertami wywiadów, przeczytanych książek i przeprowadzonych testów obecnie wygląda nasze codzienne odżywianie? Jeżeli tak, to jest to odcinek właśnie dla Ciebie! :-).

W dzisiejszym nagraniu odsłaniamy kulisy naszej codziennej kuchni. Od razu napiszę, że nie wszystko czego się dowiedzieliśmy, na stałe u nas zagościło. W zdrowym odżywianiu, podobnie jak w innych dziedzinach życia, najważniejszy jest dobrze rozumiany zdrowy rozsądek.

Gdzieś w tym wszystkim trzeba znaleźć “złoty środek”, aby z jednej strony zdrowo się odżywiać, a z drugiej nie popaść w skrajny fanatyzm działający wyniszczająco na inne obszary naszego życia.

Nagrywając ten odcinek podcastu jednocześnie prowadzaliśmy transmisję na żywo Facebook live. Dlatego nasza rozmowa jest wzbogacona o odpowiedzi na pytania, które pojawiały zadanymi  przez osoby, które ją oglądały. To taki eksperyment, jestem ciekaw jak się Wam spodoba :-).

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Jak po 3 latach prowadzenia bloga o zdrowym stylu życia podchodzimy do odżywiania.
  • Które potrawy najlepiej się u nas sprawdzają na śniadanie, obiad i kolację.
  • Jakie jest nasze podejście do zdrowego odżywiania na wakacjach lub odwiedzinach u znajomych, rodziny.
  • Gdzie i jakie robimy zakupy.
  • Jakie terapie wzmacniające zdrowie regularnie stosujemy.
  • Które urządzenia kuchenne świetnie się sprawdziły, a po których nie pozostał już nawet ślad.
  • Jakie są nasze plany na przyszłość.

Transkrypt – Kulisy zdrowego odżywiania

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – kulisy zdrowego odżywiania

Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes


Notatki do tego odcinka podcastu:

Pobierz bezpłatnego eBooka!


 

1. Nasza historia – co nam dała zmiana odżywiania.
2. Co musisz zrobić zanim zaczniesz zmiany.
3. Produkty, które powinny zniknąć z kuchni.
4. Co w zamian? Zdrowe zamienniki.
5. Co się stanie, jeżeli nic nie zrobisz.
6. Jak zrobić to szybciej i łatwiej.