WNZO 092: Głodówki lecznicze – historie słuchaczy

Czym są głodówki lecznicze i na czym polegają? Jeszcze kilka lat temu informacje o głodówkach leczniczych budziły moje zdziwienie lub nawet oburzenie. Jak to możliwe, że ludzie dobrowolnie na kilka, a czasem nawet kilkadziesiąt dni rezygnują z jedzenia? Takie praktyki są zaprzeczeniem fundamentalnego założenia: aby żyć trzeba jeść! Jednak w miarę zdobywania wiedzy o głodówkach leczniczych, początkowe oburzenie ustąpiło miejsca ciekawości, a nawet podziwowi…

Obecnie zupełnie inaczej patrzę na takie praktyki i okazuje się,  że nie jestem w tym odosobniony. 🙂

Bardzo lubię odcinki takie jak ten z dwóch powodów. Pierwszy – bo goszczę w nich słuchaczy mojego podcastu, więc przy okazji nagrywania mogę lepiej Was poznać. 🙂  Drugi powód jest taki, że historie osób, które przez coś przeszły (odbyły taką głodówkę nie raz, a nawet kilka razy), są najlepszym świadectwem na to, czy coś działa czy nie.

Oczywiście na każdego z nas może to działać trochę inaczej, jednak analizując wiele przypadków duża część doświadczeń się powtarza.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Czym jest głodówka lecznicza.
  • Poznasz historie dwójki słuchaczy podcastu WNZO, którzy takie głodówki regularnie przeprowadzają.
  • Jak się przygotować do głodówki na leczniczej.

Transkrypt: Głodówki lecznicze – historie słuchaczy

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast: Głodówki lecznicze – historie słuchaczy

Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Uwaga konkurs!

Do wygrania 3 książki “Kompas dietetyczny” autorstwa Bas Kast. Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu do tego wpisu odpowiedzieć na pytanie: Co we wprowadzaniu zdrowego odżywiania było dla Ciebie największym wyzwaniem i jak sobie z tym poradziłeś?

Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 4.02.2019. Autorzy trzech najciekawszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni poniższą książką:

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA: Bezpłatny eBook!

„6 kroków do zdrowego odżywiania”

 


Bezpłatny eBook, a w nim:

 

1. Nasza historia – co nam dała zmiana odżywiania.
2. Co musisz zrobić zanim zaczniesz zmiany.
3. Produkty, które powinny zniknąć z kuchni.
4. Co w zamian? Zdrowe zamienniki.
5. Co się stanie, jeżeli nic nie zrobisz.

6. Jak zrobić to szybciej i łatwiej.