WNZO 026: Na czym polega Kuchnia Pięciu Przemian?

Kuchnia Pięciu Przemian. Regularne jadanie posiłków jest jedną z powystawowych potrzeb człowieka. Przez wiele lat różne nacje a nawet cywilizacje eksperymentowały, najczęściej metodą prób i błędów z różnymi sposobami ich przyrządzania. Nie dość, że można użyć różnych składników, można je również dodawać w różnej kolejności, w różnych odstępach czasowych. I nie zawsze chodzi tylko o to, aby marchewka była odpowiednio miękka…

Okazuje się, że sposób przygotowania potrawy bezpośrednio przekłada się na to jak długo pozostanie świeża. Przekłada się również, a może przede wszystkim na to, czy strawa będzie wzmacniała nasz organizm, harmonizowała zachodzące w nim procesy, czy tylko zaspokajała głód.

Kuchnia Pięciu Przemian w mojej ocenie, jest kwintesencją celebrowania procesu przyrządzania jedzenia, celebrowania obudowanego skrzętnie pielęgnowaną, wieloletnią tradycją, najlepszymi doświadczeniami naszych przodków.

W tym odcinku podcastu rozmawiam z Moniką Biblis, autorką ponad dziecięciu książek dotyczących kuchni pięciu przemian, zapraszam.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Na czym polega Kuchnia Pięciu Przemian?
  • Jakich obszarów życia dotyczy?
  • W jaki sposób poszczególne smaki działają na organizm ludzki?
  • Jak ugotować zupę zgodnie z zasadami Kuchni Pięciu Przemian?
  • Co wspólnego pięć żywiołów ma wspólnego z etapami życia człowieka?
  • Pięć przemian, pięć emocji, jakich?
  • Jakich dobroczynnych efektów można się spodziewać gotując zgodnie z Kuchnią Pięciu Przemian?
  • Jak przygotować jajecznicę zgodnie z Kuchnią Pięciu Przemian?

Transkrypt podcastu – Kuchnia Pięciu Przemian

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu.

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Kuchnia Pięciu Przemian

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu: