WNZO 044: Jak pokonać strach?

Serce wali jak Dzwon Zygmunta na Wawelu, nie możesz nabrać oddechu, a wszystkie mięśnie są jakby sparaliżowane… Dlaczego pewne sytuacje powodują tak silny dyskomfort naszego samopoczucia? Skąd bierze się w nas strach i jakie są mechanizmy jego działania? I wreszcie, dlaczego strach w większym stopniu niż myślisz może być Twoim sprzymierzeńcem?

Na te tematy jak i wiele innych rozmawiam z Tomaszem Kozłowskimrekordzistą Europy w najwyższym skoku formacji spadochronowej z balonu na nagrzane powietrze. Skoczył razem z dwoma innymi śmiałkami z wysokości 10735 m!

Zapraszam!

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Jak to jest wyskoczyć z balonu na wysokości 11400 m na ziemią.
  • Na czym polega przygotowywanie się do takiego wyczynu.
  • Jaka jest różnica między strachem i lękiem.
  • Czego najczęściej się boimy.
  • Na jakie etapy dzieli się proces przełamywania strachu.
  • Jak sobie radzić ze strachem i lękiem.
  • Dlaczego należy przyznawać się do swoich słabości.
  • Co to znaczy być spełnionym.

Jak pokonać swój strach – transkrypt

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak pokonać strach?

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsletter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂