WNZO 085: Odchudzanie – jakich błędów nie popełniać?

Jakich błędów nie popełniać podczas odchudzania? Nadwaga lub otyłość to nie tylko kwestia estetyki czy też lepszego lub gorszego samopoczucia. Długotrwała i pozostawiona samemu sobie najczęściej prowadzi do zespołu metabolicznego, który stopniowo wyniszcza organizm.

Najprościej jest po prostu schudnąć. Jednak jakich błędów nie popełniać podczas odchudzania, aby uzyskać trwały efekt i nie zniszczyć sobie przy tym zdrowia?

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Małgosią, która w ciągu 3 lat schudła ponad 30 kg, co stanowiło około 30% jej wyjściowej masy ciała. Aby to osiągnąć testowała różnie diety, nie wszystkie działały i jak sama mówi popełniła w tym czasie chyba wszystkie możliwe błędy.

Jest to kolejna historia, obok podcastów numer WNZO 056: Kręte drogi do zdrowego odżywiania i WNZO 068: Zmiana diety i zdrowie, w których osoby takie jak Ty i ja opowiadają swoją historię. Historię tego co zrobili, co zmienili w swoim życiu, co zmienili w swoim sposobie odżywiania, aby właśnie poprzez te zmiany osiągnąć swój wymarzony cel. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Małgosią.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Co się może stać, gdy nie zmieniając diety zrezygnujesz z aktywności fizycznej.
  • Od czego zacząć zmianę odżywiania.
  • Czym zastąpić słodycze.
  • Skąd pozyskiwać wiedzę o odchudzaniu.
  • Dlaczego ta sama dieta działa inaczej na różne osoby.
  • Jakie błędy można popełnić podczas odchudzania.
  • Jakie postawy osób z otoczenia sprzyjają odchudzaniu.
  • Jak zbudować właściwe relacje z jedzeniem.
  • Jak zachować umiar idąc na grilla.

Transkrypt – Odchudzanie: jakich błędów nie popełniać?

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Odchudzanie: jakich błędów nie popełniać?

Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast „Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes


Notatki do tego odcinka podcastu:


Gotowa na pierwszy krok?

Jeżeli szukasz sprawdzonego sposobu na stabilizację wagi i regenerację organizmu to poniższy bezpłatny e-book może Cię zainteresować.

Znajdziesz w nim 3-dniowy, przygotowany przez dietetyczkę i sprawdzony przez użytkowników jadłospis, który jest świetnym początkiem zdrowej stabilizacji wagi.

Oprócz przepisów jest w nim również lista zakupowa ze wskazaniem sklepów, w których kupisz wszystkie niezbędne składniki.