WNZO 022: Pięć dobrych książek o zdrowym odżywianiu

Książki o zdrowym odżywianiu. Gdy zaczynałem interesować się wpływem pożywienia na zdrowie i samopoczucie nie raz popadałem we frustrację próbując wybrać jakąś sensowną książkę o zdrowym odżywianiu. Z jednej strony chciałem, aby była ciekawie napisana, z drugiej oczekiwałem naukowych dowodów, że to, co jest w niej napisane jest prawdą. Ciekawa praca naukowa, napisana przystępnym językiem – to byłby ideał 🙂

Po lekturze kilkudziesięciu książek o dokładnie takiej lub zbliżonej tematyce już wiem, że taki ideał nie istnieje. Istnieje jednak wiele ciekawych pozycji o zróżnicowanym stopniu zaawansowania wiedzy o zdrowym odżywianiu, o różnych aspektach zdrowego trybu życia. Dzięki tej różnorodności każdy z nas może dopasować sobie lekturę stosownie do swojej aktualnej wiedzy i tego, na jaki poziom chce ją wynieść.

W tym krótkim jak na moje standardy podcaście dzielę się z Tobą moją opinią o pięciu z nich. Opinią o pięciu książkach, które oczywiście przeczytałem i uważam, że są godne uwagi. To pięć zupełnie innych książek, od powieści przygodowej, poprzez encyklopedie i prace naukowe, aż do trochę filozoficznego podejścia do zdrowego trybu życia.

Zapraszam.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  1. Jakie książki najbardziej lubię czytać?
  2. W jaki sposób czytam, aby jak najefektywniej pozyskiwać wiedzę?
  3. Które pięć książek o zdrowym odżywianiu polecam i dlaczego.

Transkrypt podcastu – książki o zdrowym odżywianiu

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – 5 dobrych książek o zdrowym odżywianiu

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA: Powyższe książki przeczytałem i z czystym sumieniem mogę je polecić. Jeżeli zdecydujesz się na zakup którejś z tych książek korzystając z linku podanego w notatkach otrzymam wynagrodzenie od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂