WNZO 053: Jak zapobiegać powstawaniu alergii?

O leczeniu alergii słyszy się coraz częściej, szczególnie w kontekście małych dzieci, które z uwagi na niedojrzałość układu immunologicznego są na nią najbardziej narażone. Jednak zjawisko nietolerancji i alergii pokarmowych coraz częściej dotyka również dorosłych, dotyka osoby, które jeszcze niedawno nie miały żadnych objawów alergicznych. Skąd się to bierze i, co najważniejsze, jak zjawisku nabywania alergii zapobiegać?

Bożena Kropka, dietoterapeutka, autorka książek Pokonaj alergię i Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą z zatrważającą szczerością wyznaje, że do jej gabinetu trafia coraz więcej osób z powikłaniami związanymi z nieudolnym leczeniem farmaceutykami.

Wiele osób ciągle jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że użycie antybiotyku o szerokim spektrum działania (a takie interniści najchętniej przepisują) jest w stanie osłabić lub zupełnie wyniszczyć florę bakteryjną układu pokarmowego na długie miesiące, a czasem nawet lata. Brak właściwej flory to słabsze trawienie, to pierwszy krok to nietolerancji, a potem do alergii pokarmowej.

To tylko jeden z przykładów, które usłyszysz w tym pełnym konkretnych wskazówek i sprawdzonej praktycznej wiedzy nagraniu. Zapraszam!

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Czym jest wstępna diagnostyka i dlaczego jest tak ważna.
  • Jaki wpływ na nasze zdrowie na właściwa flora bakteryjna.
  • W jaki sposób obudowuje się florę bakteryjną bo antybiotykoterapii.
  • Jakie objawy nie powinny być nigdy ignorowane.
  • Jaka jest różnica między nietolerancją pokarmową a alergią.
  • W jaki sposób wyleczyć nietolerancję pokarmową.
  • Jak odbudować kosmki jelitowe.
  • Jak długo trwa wyleczenie alergii.
  • Mini poradnik – 7 zaleceń zdrowego odżywiania.

Jak zapobiegać powstawaniu alergii – transkrypt

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast –  jak zapobiegać powstawaniu alergii

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Notatki do tego odcinka podcastu:

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsletter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂