WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo?

Nie wiem jak Ty, ale część osób słysząc termin dieta paleo wyobraża sobie półnagiego jaskiniowca biegającego z maczetą po lesie. To bardzo stereotypowe skojarzenie być może korzenie swoje bierze w genezie diety. W tym, że jest ona wzorowana na odległych czasach, gdy jeszcze żyli ludzie pierwotni.

Na przestrzeni tysięcy lat świat się zmienił. Zmieniły się też zwyczaje osób nieutożsamiających się ze stylem życia paleo. Jednak korzenie i fundamenty diety paleo ciągle są takie same, takie jakie były wtedy, gdy po ziemi chodzili ludzie pierwotni.

Co skrywa w sobie dieta paleo? Co każdy z nas, niezależnie od tego jaką dietę preferuje może z tego bagażu doświadczeń zaadoptować do swojego życia? Tak, aby czerpać z niego radość i przez długie lata cieszyć się zdrowiem i witalnością.

O założeniach diety paleo rozmawiam z Grzegorzem Janoszka, twórcą bloga Paleo Smak.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • Dlaczego zboża mogą szkodzić
  • Czym jest dieta i styl życia paleo
  • Jak naturalnie pozbyć się krótkowzroczności
  • Czy są jakieś przeciwskazania do diety paleo
  • Jakich błędów na paleo się wystrzegać
  • Rola okresowych postów i głodówek
  • Jak zdobyć mięso dobrej jakości
  • Jakie wyzwania wiążą się z dietą paleo

Dieta paleo – transkrypt

>Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast –  dieta paleo

Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Notatki do tego odcinka podcastu:

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsletter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂