To jest właściwie to samo, co bałkański ajwar, tylko że w wersji dla osób na oczyszczaniu owocowo-warzywnym. Ajwar możesz zjeść z warzywami jako dip.
Składniki na postną pastę bakłażanowo-paprykową:
- bakłażan o wadze około 40 dag
- 3 papryki o wadze około 60 dag
- cebula o wadze około 10 dag
- pomidory o wadze około 20 dag
- 1 łyżka soku z cytryny
- 0,5 łyżeczki dobrej soli
- łyżeczka słodkiej papryki
- 2 szczypty pieprzu
Postna pasta bakłażanowo-paprykowa – sposób przygotowania.
Rozgrzej piekarnik do 150 st z termoobiegiem. Na blasze połóż przeciętego na pół i ponacinanego bakłażana, oczyszczone z nasion papryki, obraną cebulę i pomidory przekrojone na pół.
Piecz 30 minut, wyłącz piekarnik i poczekaj z wyjęciem jeszcze około 10 minut.
Następnie papryki przełóż do słoja i zakręć, aby zaparowały (na 10 minut) – dzięki temu łatwiej pozbędziesz się skórek.
Bakłażana ze skóry wydobądź łyżką, z papryk i pomidorów zdejmij skórę. Zmiksuj wszystkie składniki i gotowe. Z tej ilości składników otrzymasz około 700 ml wyśmienitej pasty.
Postna pasta bakłażanowo-paprykowa doskonale sprawdzi się w ramach postu warzywno-owocowego.
Jeżeli jeszcze takiej diety nie przechodziłeś lub masz wątpliwości, czy na takiej diecie można odżywiać się zdrowo i smacznie, to zapraszamy pod link, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat programu Oczyszczanie warzywno-owocowe w 2 tygodnie.
Przed przystąpieniem do kursu obawiałam się czy podołam i czy wytrwam do końca. Po przejściu oczyszczania zauważyłam lekkość jelit, brak wzdęć i regularność wypróżnień. Dodatkowo zelżały mi bóle stawowo-mięśniowe.
Mam teraz lepsze samopoczucie i więcej energii. Schudłam też około 5 kg. Najbardziej mi się podobało prowadzenie przez Was tego kursu. Czułam się zaopiekowana, otrzymywałam wsparcie i zainteresowanie prowadzących i współuczestników.
Nie byłam jedną z wielu anonimowych osób, dla mnie to ważny wspierający element. Takie oczyszczanie polecam każdemu!
Bakłażan posiada znaczne ilości składników odżywczych, między innymi błonnika i jest niskokaloryczny. Stanowi źródło bioflawonoidów odbudowujących tętnice i zapobiegających udarowi mózgu oraz innym rodzajom krwotoków.
Są pomocne w leczeniu miażdżycy, poprawiają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i obniżają ciśnienie. Pomagają wątrobie w usuwaniu związków toksycznych z organizmu. Wspomagają usuwanie zastoju krwi poprzez rozpuszczenie zakrzepniętej krwi oraz nadmiernego rozrostu tkanek takich jak guzy i mięśniaki powstałe na skutek zastoju krwi.
UWAGA: Bezpłatny eBook!
“5 kluczowych zasad oczyszczania
warzywno-owocowego”
Bezpłatny eBook, a w nim:
1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.
Zostaw komentarz