Jadłospis na oczyszczanie warzywno-owocowe musi być smaczny i różnorodny. Jednak to nie wszystko, trzeba jeszcze zadbać o wykorzystanie wszystkich produktów – nic się nie może zmarnować. Ale co zrobić z burakami z zakwasu buraczanego? Można je zjeść w surówce, można dokładać do sałatek. Można też zrobić z nich zupę, taką jak ta!
Składniki na zupę krem z kiszonych buraków dla 2 osób:
- 600 ml wody
- 60 dag kiszonych buraków
- 40 dag (4 sztuki) świeżych buraków
- 1 duża marchewka
- kawałek kapusty czerwonej jako „grzanki”
- 0,5 łyżeczki macierzanki
- szczypta pieprzu
- 1 ząbek czosnku
- 1 szklanka zakwasu z buraków lub sok z 0,5 cytryny
- 2 łyżki oliwy z oliwek (dla tych, którzy nie są na poście)
Składniki pokrój i gotuj 20 minut. Wyłącz gaz, dodaj czosnek, zakwas z buraków i zmiksuj zupę na gładki krem. Ja w swojej kuchni używam tego blendera, świetnie sobie radzi nie tylko z zupą krem.
Potrawę wlej do miski, oprósz na przykład natką pietruszki i dodaj kapuściane „grzanki”.
UWAGA!
Zupa krem z kiszonych buraków doskonale sprawdzi się w ramach postu warzywno-owocowego.
Jeżeli jeszcze takiej diety nie przechodziłeś lub masz wątpliwości, czy na takiej diecie można odżywiać się zdrowo i smacznie, to zapraszamy pod link, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat programu Oczyszczanie warzywno-owocowe w 2 tygodnie.
ZAPRASZAMY!
Przed przystąpieniem do kursu obawiałam się czy podołam i czy wytrwam do końca. Po przejściu oczyszczania zauważyłam lekkość jelit, brak wzdęć i regularność wypróżnień. Dodatkowo zelżały mi bóle stawowo-mięśniowe.
Mam teraz lepsze samopoczucie i więcej energii. Schudłam też około 5 kg. Najbardziej mi się podobało prowadzenie przez Was tego kursu. Czułam się zaopiekowana, otrzymywałam wsparcie i zainteresowanie prowadzących i współuczestników.
Nie byłam jedną z wielu anonimowych osób, dla mnie to ważny wspierający element. Takie oczyszczanie polecam każdemu!
Pobierz bezpłatnego eBooka!
1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.
Burak wzmacnia serce, uspokaja ducha, poprawia krążenie, oczyszcza krew, korzystnie wpływa na wątrobę, działa przeciwnowotworowo, pomaga w menstruacji. Jest bogaty w składniki mineralne takie jak krzem, wapń, potas, fosfor, żelazo, kwas foliowy, magnez, kobalt, a także witaminy A, C, B1. Regularne jego spożywanie wzmacnia układ krwionośny, ponieważ wysoka zawartość żelaza i kwasu foliowego sprzyja tworzeniu czerwonych krwinek i podnosi poziom hemoglobiny. Wzmacnia odporność i pomaga w rekonwalescencji po przebytych chorobach.
Zostaw komentarz