WNZO 020: Jak zacząć uprawiać jogę?

Joga to zdecydowanie więcej niż cotygodniowa godzinka czy dwie spędzone w studiu ćwiczeń na praktykowaniu nienaturalnie wyglądających i często statycznych figur. Joga to całe życie, szczególnie dla osób praktykujących ją kilkanaście, kilkadziesiąt lat.  Jak zacząć uprawiać jogę?

Na spotkanie z Agnieszką przyjechałem wcześniej, jej mąż zaprosił mnie do ascetycznie urządzonego pokoju –  oprócz mat do uprawiania jogi stała tam jedynie antyczna, orientalna szafa. Na podłodze rozstawiłem i skalibrowałem sprzęt do nagrywania i siedząc po turecku na macie czekałem na swojego gościa.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  1. Co to jest i jakie są rodzaje jogi?
  2. Kto może uprawiać jogę?
  3. Jak joga pomaga w sferze fizycznej i psychicznej?
  4. Czy jogę można samodzielnie ćwiczyć w domu?
  5. Na co zwrócić uwagę wybierając studio jogi?
  6. Co joga ma wspólnego ze zdrowym trybem życia?
  7. Co jest największym wyzwaniem dla zaczynających jogę?

Transkrypt podcastu –  jak zacząć uprawiać jogę

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak uprawiać jogę

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu: