Rozgrzewająca herbata korzenna z cytrusami

Co zrobić gdy za oknem chłodek, a Ty na nic nie masz ochoty? Jak sprawić sobie drobną przyjemność, która rozgrzeje Cię od środka, napełni Twoje ciało energią i pozytywnym nastawieniem? Spróbuj rozgrzewającej cytrusowej herbaty korzennej. Cytrusowy aromat pozytywnie nastraja, a korzenne przyprawy sprawią, że poczujesz się jak na plaży w samym środku upalnego lata.

Taką herbatę możesz potraktować jako bazę do przygotowania bardziej urozmaiconych rozgrzewających naparów. Możesz dodać kardamon, sok malinowy, konfiturę z pigwy – wszystko co lubisz i co ma właściwości rozgrzewające.

Poniżej przepis na naszą ulubioną rozgrzewającą herbatkę.

Rozgrzewająca herbata korzenna
Rozgrzewająca herbata korzenna

Składniki na rozgrzewającą herbatę korzenną:

  • 1 porcja ulubionej herbaty np. rooibos
  • 6-8 plasterków świeżego imbiru
  • 4 plasterki pomarańczy
  • 4 plasterki cytryny
  • 4 laski cynamonu
  • 4-6 goździków

Przygotowanie

Do zaparzonej w 1 litrowym czajniczku do podgrzewania gorącej herbaty wrzuć goździki i odstaw na kilka minut. Dodaj pokrojony w plasterki imbir, pokrojone cytrusy i laski cynamonu.

Pamiętaj, aby cytrusy przed pokrojeniem dokładnie umyć. Jeżeli nie przepadasz za gorzkawą goryczką skórki cytrusowej, to przed pokrojeniem obierz je ze skóry.

Odstaw na podgrzewacz, aby herbata nie traciła temperatury. Przelewaj małe porcje do filiżanek i rozkoszuj się jej rozgrzewającym korzennym aromatem.

Rozgrzewająca herbata korzenna
Rozgrzewająca herbata korzenna

Źródła informacji

 

UWAGA: QUIZZ

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby sprawdzić swoje żywieniowe preferencje. W 2 minuty przekonasz się jak daleko Ci do eksperta.

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Rozgrzewająca herbata korzenna z cytrusami
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania
Średnia ocena
3.51star1star1star1stargray Based on 3 Review(s)