WNZO 011: Jak zrobić sushi?

Sklejone z wyczuciem ziarna zakwaszonego ryżu, w środku kawałek łososia, świeżego ogórka i delikatny serek śmietankowy. Na talerzu został właśnie ostatni kawałek uramaka i pomimo, że żołądek daje mi wyraźnie sygnały sytości, nie mogę się powstrzymać przed jego zjedzeniem…

Uwielbiam jeść sushi – w restauracji, barze i w domu, te zrobione samodzielnie lub z najbliższymi. Robienie sushi w domu, oprócz obniżenia kosztów, jest doskonałym pomysłem na nietuzinkowe i aktywne spotkanie towarzyskie. Ryż przygotujesz wcześniej, krojenie składników i zawijanie możecie zrobić razem miło i ciekawie spędzając czas.

Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne, na dobry początek zapraszam do wysłuchania podcastu z Dominiką, która taki specjał przyrządza w domu średnio raz w tygodniu.

 

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:sushi_domi

  1. Co to jest sushi i jaką ma historię?
  2. Jakie są rodzaje sushi?
  3. Czy warto wybrać się na kurs przygotowywania sushi?
  4. Co kupić, aby móc w domu przyrządzać sushi i ile to kosztuje?
  5. Jak ugotować i zaprawić ryż?
  6. Jak przyrządzić swoje pierwsze sushi?

 

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Jak zrobić sushi

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

A czy Ty masz jakieś doświadczenia z domowym robieniem sushi?