Pure z kalafiora z ziołami

Oczyszczanie dietą warzywno-owocową wcale nie musi być monotonne i jałowe w smaku. Matka natura obdarzyła nas mnóstwem konsystencji, smaków, zapachów i kolorów. Wystarczy tylko z tych “puzzli” ułożyć harmonijne, smaczne i apetycznie dania.

Pure z kalafiora z ziołami – proste, pyszne, zdrowe. Nic dodać, nic ująć. Zaproponowałam te danie kursantom i byli zachwyceni!

Składniki na pure z kalafiora z ziołami:

  • 40 dag kalafiora (poza sezonem mrożony)
  • łyżeczka ziół greckich lub włoskich
  • jeśli nie jesteś w trakcie postu leczniczego to 1 łyżeczka oleju lnianego/masła
  • 0,5 łyżeczki dobrej soli, na przykład himalajskiej
  • dowolne warzywa jako dodatek (świetnie pasuje papryka, marchewka, sałata rzymska, pomidor)

Kalafiora ugotuj na parze (5 minut jeśli mrożony) i zmiksuj gorący razem z tłuszczem i solą na gładkie pure. Wyłóż na talerz i posyp ziołami. Obok ułóż ulubione warzywa i gotowe.

Proste!

Porcja dla 2 osób.

Pure z kalafiora z ziołami
Pure z kalafiora z ziołami

Pure z kalafiora z ziołami
Pure z kalafiora z ziołami

Pure z kalafiora z ziołami
Pure z kalafiora z ziołami

Pure z kalafiora po odjęciu tłuszczu idealnie sprawdzi się w ramach diety warzywno-owocowej, propagowanej w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską i zalecanej przez nas dla osób, które chcą zmienić swój styl odżywiania, poczuć się lepiej i wyglądać kilka lat młodziej.

Więcej informacji o tym jak z naszym wsparciem możesz przejść oczyszczanie warzywno-owocowe lub inną formę oczyszczania znajdziesz pod tym linkiem.

Jestem bardzo wdzięczna za możliwość uczestniczenia w tym kursie. Na samym początku bałam się, że nie wytrwam z utrzymaniem diety.

Jednak wytrwałam i nawet zdecydowałam się na jej przedłużenie . Dzięki tej terapii oczyszczającej teraz mam więcej energii, moja waga spadła o 5 kg, a obwód w pasie o 8 cm.

Wielu znajomym już poleciłam Wasz kurs i Waszego bloga. Zajmuję się profilaktyką zdrowia od wielu lat i jest mi bardzo "po drodze" z Waszym podejściem do tych tematów.

Serdecznie dziękuję za możliwość skorzystania z Kursu Oczyszczania. Chętnie skorzystam z kolejnych propozycji.

Anna Czyżewska

Dlaczego warto spożywać kalafior?

Zawiera duże ilości sulforafanu i indol-3-karbinolu (I3C), związków bioaktywnych o właściwościach prozdrowotnych korzystanie wspierających walkę z rakiem. Ale to nie wszystko,  sulforafan normalizuje pracę nerek i korzystnie wpływa na stabilizację ciśnienia krwi (badania publikowane w American Journal of Hypertension z lutego 2012). Dodatkowo jest doskonałym źródłem witaminy C, jedna garść kalafiora dostarcza 100% RDA – zalecanego dziennego spożycia. Jadajmy kalafiory  🙂 .

Pobierz bezpłatnego eBooka!


 

1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.

Źródła informacji

Streszczenie
recipe image
Opublikowany w
Średnia ocena
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)